MVP: Elton Brand (PHI) – 25 pkt, 10 zb, 5 ast, 3 blk, 10-12 FG
„He looked like he was 23, 24 out there.” – Evan Turner.
To na pewno prawda. Potwierdzają to jego koledzy z zespołu, potwierdzają to statystyki (pierwsze 20/10/5 od 2007 roku) – wszystko wskazuje na to, że coś nagle odmłodziło Branda i sprawiło, że rozegrał on najlepszy mecz w tym sezonie przeciwko jednemu z najlepszych obrońców na tej pozycji w całej lidze – Joshowi Smithowi. Owszem, J-Smoove również rozegrał bardzo dobry mecz, ale to Brand był lepszy. Tak, jak 76ers byli lepsi od Hawks.
Szóstki bardzo potrzebowały tej wygranej. Dzięki niej tracą do liderów Dywizji Atlantyckiej – Celtics – tylko pół wygranej. A wiecie, że stawka jest naprawdę wysoka – zwycięzca tej rywalizacji będzie miał pewne miejsce w pierwszej czwórce. Brand „uruchomił się” wtedy, kiedy było to potrzebne – aż 13 punktów rzucił w czwartej kwarcie.
Drugie miejsce: Chris Paul (LAC) – 26 pkt, 6 ast, 10-14 FG
Trzecie miejsce: Tim Duncan (SAS) – 23 pkt, 11 zb
Najlepszy przegrany: Josh Smith (ATL) – 34 pkt, 9 zb, 5 ast, 12-18 FG
Być może był lepszy statystycznie od Branda, także pobił swój rekord sezonu i to bardziej okazale, ale jego drużyna przegrała właśnie przez skrzydłowego 76ers. Hawks mogą żałować tej porażki za kilka tygodni, gdy rozstrzygać się będą ich losy, bowiem nie wiadomo, z jakiej pozycji Atlanta wejdzie do play-offs i na kogo trafi. W tej chwili mają szóste miejsce i wpadliby na Orlando Magic, który rok temu pokonali w sześciu meczach. Gdyby zaś spadli, natkną się na Miami Heat. Jest różnica, nie? A spaść mogą, bo siódme Szóstki mają bilans 29-23 (Hawks 31-23), a tie-breaker między nimi, a Hawks, rozstrzyga się na ich korzyść (w serii 3-0). Gdyby zaś Philly wspięłaby się na szczyt swojej dywizji, a spadliby Celtics – wtedy sytuacja jest nieco inna, bo Boston rozegra z Hawks jeszcze dwa mecze. Na razie prowadzą w serii 1-0.
Drugie miejsce: Ersan Ilyasova (MIL) – 20 pkt, 16 zb
Trzecie miejsce: Tyreke Evans (SAC) – 23 pkt, 6 zb, 5 ast, 4 stl
Sixth-man: JR Smith (NYK) – 20 pkt, 9 zb, 5 stl
Jeśli to nie żart primaaprilisowy, Jeremy Lin nie zagra do końca sezonu. Szanse Knicks na PO drastycznie spadają, a jak dołożyć do tego kontuzję Amare Stoudemire’a, to utrzymać się będzie jeszcze ciężej. Wszystko w rękach Carmelo Anthony’ego, a z nim jako liderem – wiadomo jak jest. Jeśli jednak będzie dostawał wsparcie takie jak dziś – w postaci Smitha – fani NYK mogą być spokojni. Tym bardziej, że mecze da się wygrywać też obroną, a takie stwierdzenie było im obce w ostatnich latach.
Drugie miejsce: Jonas Jerebko (DET) – 18 pkt, 5 zb, 3 ast, 8-11 FG
Trzecie miejsce: Anthony Morrow (NJN) – 24 pkt, 6-11 3pt
Rookie: Isaiah Thomas (SAC) – 11 pkt, 6 ast
Tak, to znowu on. Nie było tym razem jakiegoś szałowego występu, ale jego konkurencja albo się nie popisała, albo po prostu nie grała. Dlatego – kolejna nagroda dla Thomasa. Po sezonie podliczę, ile razy go nagrodziłem. Już teraz wiem, że zbyt wiele jak na 60. pick w Drafcie. Największy steal.
Drugie miejsce: Donald Sloan (ATL) – 10 pkt, 7 zb, 4 ast
Trzecie miejsce: Iman Shumpert (NYK) – 10 pkt, 5 stl, 3-12 FG
Strzelecko było słabo, ale.. wraz ze Smithem mieli aż 10 steali. O to chodzi.
International Player: Ersan Ilyasova (MIL) – 20 pkt, 16 zb
Ersanity cały czas nadaje. Szkoda tylko, że Bucks przegrywają. Chociaż.. jedna drużyna na pewno się cieszy. Mam na myśli Knicks, którzy nie wypadną z PO, jeśli Bucks nie zaczną wygrywać.
Drugie miejsce: Pau Gasol (LAL) – 21 pkt, 11 zb
Trzecie miejsce: Jonas Jerebko (DET) – 18 pkt, 5 zb, 3 ast, 8-11 FG
All-NBA 1st team:
- Chris Paul
- Tyreke Evans
- Josh Smith
- Elton Brand
- Byron Mullens
All-NBA 2nd team:
- JR Smith
- Deron Williams
- Ersan Ilyasova
- Tayshaun Prince
- Tim Duncan
Najlepsi
punkty: J. Smith (34)
zbiórki: Ilyasova (16)
asysty: Deron (15)
przechwyty: JR Smith, Gooden, Shumpert (5)
bloki: Hibbert (4)
straty: Humphries, Fields (6)
3pt: Morrow (6)
FT: Mayo (10)
Zdążyłem na siedem minut do 19, początku meczu Bulls-Thunder. Uff..
Sloan to Cavs nie Atl