Szaleństwo wolnej agentury się rozkręca, lecz pomiędzy kolejnymi transakcjami zaprszam na podsumowanie draftu. Dziś: Celtics i Bucks.
Picki:
– #16
– #28 via Clippers
– #33 via Sixers
– #45 via Nets
Wymiany:
Brak
Zawodnicy
Terry Rozier, PG, Louisville
Zaskakujący wybór C’s, ale nie taki zły jak niektórzy malują.
„Rozier już w HS był elitarnym scorerem, więc tych nawyków nie stracił przez 2 lata gry na uczelni. Należy również nadmienić iż jest on niekiedy mentalnym Westbrookiem, o czym świadczy oddanie ponad 20 rzutów w jednym spotkaniu MM. Jest to kolejny atleta uwięziony w ciele małego rozgrywającego. Bardzo szybki, eksplozywny zawodnik, z roku na rok poprawiający swoją siłę. Dobry strzelec zza łuku. Solidny rozgrywający (dobrze dostrzega kolegów na czystych pozycjach), zwłaszcza przy ograniczonych minutach, pod tym względem lepszy o wielu combo guardów. Bardzo dobrze panuje nad piłką, potrafi sobie wykreować pozycję do rzutu. Bardzo dobry rebounder jak na warunki którymi dysponuje. Wywiera mocną presję na rywalu w defensywie, czeka na jego błedy, kradnie piłkę. Wady? Wątpliwa selekcja rzutowa, oddaje niekiedy za dużo rzutów. Mentalność Russa również może prowadzić do słabych występów w jego wykonaniu. Ogółem Terry ma wysoko zawieszony upside i ma szansę pójść śladem Erica Bledsoe, dopiero po paru latach dostając większą szansę.”
Idealny szósty zawodnik.
R.J Hunter, SG, Georgia State
Superstrzelec w C’s. Choć statystycznie Hunter może zawodzić (30% zza łuku), tak umiejętności nie można mu odmówić, ponadto w NBA obrona nie będzie się koncentrować głównie na nim. Ma spory zasięg na trójce i trafia rzuty które byli by w stanie trafić tylko snajperzy. Dzięki dobrej wizji może prowadzić grę. Natomiast dzięki inteligencji może być przedłużeniem ręki trenera na boisku. W NCAA zgarnął także kilka nagród, m.in. freshman of the year oraz dwukrotnie POY w swojej konferencji.
Jordan Mickey, SF/PF, LSU
Porównywany do Draymonda Greena może być drugorundowym stealem dla C’s. Elitarny blokujący (3.6 BPG) z dużym zasięgiem (7’3). Defensywnie solidny, lecz niekiedy jest za wolny bądź za słaby nad czym musi popracować. Ofensywnie może być surowy w NBA, lecz widać potencjał. Jego rzut obejmuje póki co półdystans, ale za sezon/dwa sezony może jego zasięg wychodzić poza łuk.
Marcus Thornton, PG/SG, William & Mary
Świetny scorer, równie dobry zza łuku. Dobry w rozgrywaniu piłki, przyzwoicie grający akcje P/R. Nowy coach OKC Billy Donovan jeszcze w Florida Gators nazwał go w przeszłości „najlepszym obwodym z jakim przyjdzie się nam zmierzyć”
juz myslałem ze zapomnieliście o podsumowaniach draftu reszty drużyn
Będą wszystkie;) Po prostu nie w takim tempie jak loteria.