MVP Ranking – Vol 4

Ostatni ranking w 2016 roku. Zapraszam do lektury tych którzy już ulepili pierogi, jak i tych którzy jeszcze są w drodze do domu na święta. Co działo się przez ostatnie 2 tygodnie? Harden i Westbrook wciąż wyczyniają cuda. Szczególnie Brodacz zasługuje na słowa uznania. Nie jestem fanem jego poczynań w obronie, ale trzeba uczciwie przyznać, że niesamowicie napędza ataki Rakiet i zaprowadził ich już na 3 miejsce w konferencji. Kilku innych zawodników (LBJ, Paul, Marc Gasol, Thomas) zanotowało świetne występy. Jak co 2 tygodnie ciężko było wybrać 10 zawodników do rankingu. Kontuzje Griffina, i słabsza forma Bulls, Pelicans i Trailblazers nieco ułatwiło zadanie. O włos od znalezienia się w top10 był DeMarcus Cousins, jego 55 punktów przeciwko Portland i 9 pozycja Sacramento w konferencji sprawiają, że solidnie włącza się do rywalizacji o pierwszą 10 rankingu MVP. Przed wami 4 notowanie:

1. James Harden (Poprzednia pozycja w rankingu:3). 27.8 punktów na mecz, 11.7 asyst, 8 zbiórek, 1.4 przechwytów. Rockets idą ja burza! A dyrygentem tej orkiestry jest Brodacz, jak się okazuje jego przesunięcie na rozegranie było kapitalnym pomysłem. W ostatnich 8 spotkaniach tylko raz zanotował mniej niż 10 asyst! Do tego PER na poziomie 27.9. Porażka ze Spurs po zaciętym meczu, a poza tym 2 cenne zwycięstwa nad Bostonem i OKC. Rockets zajmują 3 pozycję w konferencji z bilansem 22-8, a w ostatnich 10 spotkaniach odnieśli 9 zwycięstw).

2. Russel Westbrook (Poprzednia pozycja w rankingu:1). 31.3 punktów na mecz, 10.8 asyst, 10.3 zbiórek, 1.3 przechwytów. Seria triple double przerwana, więc Russel zadziwia na kolejne sposoby, tylko w ostatnim czasie dwa ponad 40 punktowe występy oraz 22 asysty z Phoenix. Do tego PER na poziomie 30. OKC nieco zwolnili, ale wciąż zajmują 7 pozycję w konferencji z bilansem 17-12.

3. Kawhi Leonard (Poprzednia pozycja w rankingu:2 ). 24 punkty na mecz, 3.1 asyst, 6 zbiórek, 2 przechwyty. Spurs utrzymują świetną formę. Zawodnikiem który nadaje ton, i trzyma defensywę Ostróg jest właśnie Kawhi. Spurs zajmują 2 pozycję w konferencji z bilansem 23-6, przegrali jedynie 2 z ostatnich 10 spotkań.

https://www.youtube.com/watch?v=VDS7GpdGaXM

4. LeBron James (Poprzednia pozycja w rankingu:5). 25.5 punktów na mecz, 8.8 asyst, 7.8 zbiórek, 1.3 przechwytów. Mino kontuzji i nieobecności w zespole Cavs wciąż wygrywają. Jedyny mecz jaki przegrali, to ten…w którym James nie zagrał. LBJ pokazał w ostatnich meczach kapitalną formę. Występ przeciwko Hornets był fantastyczny, a do tego kilka razy przypomniał, że potrafi rzucać zza łuku. Cavs zajmują 1 pozycję w konferencji z bilansem 21-6, starek W3.

https://www.youtube.com/watch?v=lhLwG1Yb4Wk

5. Kevin Durant (Poprzednia pozycja w rankingu:4). 25.7 punktów na mecz, 4.6 asyst, 8.4 zbiórek, 1.3 przechwytów, oraz 1.6 bloku na mecz. W ostatnich 10 meczach tylko raz zdobył więcej niż 30 punktów. Mając jednak w ekipie takich zawodników jak Curry, Thompson czy Green nie ma się co dziwić. Atak GSW jest tak zbilansowany, że Durant notuje jedne z niższych średnich punktowych w karierze. Kiedy jednak jest potrzebny, pozwala jedną serią punktową odskoczyć od przeciwników. GSW zajmują 1 pozycję w konferencji z bilansem 26-4, zaledwie jedna porażka w ostatnich 10 spotkaniach.

https://www.youtube.com/watch?v=npaTUttQMqE

6. Stephen Curry (Poprzednia pozycja w rankingu:6). 24.4 punktu na mecz, 5.9 asysty, 4.2 zbiórki, 1.8 przechwytów. Stephen podobnie jak Kevin może grać na luzie, oddaje przeszło 3 rzuty na mecz mniej, ale kapitalnie kontroluje tempo gry. Kiedy trzeba rzuca, innym razem uruchamia partnerów. GSW zajmują 1 pozycję w konferencji z bilansem 26-4, zaledwie jedna porażka w ostatnich 10 spotkaniach.

7. DeMar DeRozan (Poprzednia pozycja w rankingu:7). 27.9 punktów na mecz,  asyst, 10.9 zbiórek, 1.3 przechwytów, ale też 5,6 strat na mecz. Pierwsza strzelba północy, która swoje niemal 28 punktów na mecz zdobywa prawie nie rzucając za 3pkt. W duecie z Lowry’m tworzą jeden z lepszych duetów obwodowych w lidze (właściwie, powinni się tu znaleźć razem). Raptors zajmują 2 pozycję w konferencji z bilansem 20-8, ostatnie 10 spotkań: 8-2.

8. Chris Paul (Poprzednia pozycja w rankingu: Poza rankingiem). 17.6 punktów na mecz, 9.6 asyst, 5.2 zbiórek, 2.2 przechwytów. Paul wraca do rankingu. Pod nieobecność Griffina wziął ciężar gry na swoje barki. 20 punktów, 20 asyst i 0(Zero!) strat z NOP, czy też kapitalna partia ze Spurs pokazują, że Paul jest w świetnej formie. Oby tylko omijały go kontuzje. Clippers zajmują 4 pozycję w konferencji z bilansem 22-8, wygrywając 7 z ostatnich 10 spotkań.

https://www.youtube.com/watch?v=LUipkHFMSw0

9. Giannis Antetokounmpo (Poprzednia pozycja w rankingu:8). 23 punkty na mecz, 5.8 asyst, 9.1 zbiórek, 2.1 przechwytów, i 2 bloki na mecz. Bucks mieli ciężki kalendarz, przegrywając z Cavs, Raptors i Spurs. Grecki „centro-skrzydłowo-rozgrywający” notował jednak świetne występy, dołożył nawet celne rzuty z dystansu. Kozły zajmują 9 pozycję w konferencji z bilansem 13-14, przegrali jednak 6 z 10 ostatnich spotkań.

10. Isaiah Thomas (Poprzednia pozycja w rankingu: – ). 26.7 punkty na mecz, 6.2 asyst, 2.6 zbiórek.  Kandydatów do ostatniego miejsca w rankingu było co najmniej kilku (Davis, Gasol, Butler, Walker, Lowry..) Czemu więc Thomas? Bo pokazał ile jest wart dla drużyny. Po tym jak Celtics przegrali 3 z 4 spotkań w których Isaiah pauzował, w czterech kolejnych zanotowali bilans 4-0. A Thomas rzucał średnio 30 punktów na mecz. Wisienką na torcie był rekordowy występ przeciwko Memphis.  3 pozycja w konferencji, bilans 17-12, 4 wygrane z rzędu.

Komentarze do wpisu: “MVP Ranking – Vol 4

  1. Ciągle się zastanawiam, jak by wyglądało OKC gdyby Harden dostał tyle kasy ile chciał i został na kolejne sezony. Przy obecnym salary i prognozach na przyszłość na pewno to nie byłyby stracone pieniądze.

  2. Brzmi super na papierze, tylko ile piłek byś potrzebowal i kto by bronił obwodowych?

    1. Odpowiedni trener by to poukładał. Kwestia ego poszczególnych zawodników. W GSW to na razie działa. Na pewno paru zadaniowców skusiło by się by grać o pierścień.

  3. W Gsw działa bo Klay i Durant nie potrzebują piłki. Wyobrażasz sobie efektywnego Hardena lub Westa bez piłki?

  4. Z highlightami Derozana to taki świąteczny psikus? ;)

    1. Hehe, niby z gry komputerowej ale akcje wyglądają jak w rzeczywistości.

  5. Hahaah, no tak :D dodając to z tabletu, na małym ekranie wyglądało jak prawdziwe :D Już poprawione!

Comments are closed.