1. Drużyna tygodnia
Dominik Kędzierawski: Washington Wizards. Raptors pokonani, Warriors pokonani. Czarodzieje stali się siłą w NBA, z którą należy się liczyć. Ofensywa ma się bardzo dobrze, a John Wall stale błyszczy.
Michał Wróblewski: Dallas Mavericks – ostatni tydzień bilans 3-1, w tym wygrane z OKC, Miami i Memphis i tylko jedna minimalna porażka 5-cioma punktami z Atlantą. Wyróżnienia dla Suns i Spurs.
Woy: San Antonio Spurs, głównie za pasmo 7 zwycięstw i zbliżenie się bilansem do Golden State Warriors, w wyścigu o pozycję lidera Zachodu.
Paweł Mocek: Phoenix Suns. Słońca wróciły do domu po dotkliwej porażce przeciwko Memphis Grizzlies i na własnym parkiecie – ku zaskoczeniu wszystkich – odnieśli trzy kolejne zwycięstwa. Z parkietu w Phoenix z opuszczonymi głowami schodzili w ostatnim tygodniu Charlotte Hornets, Oklahoma City Thunder oraz Boston Celtics, a więc zdecydowanie wyżej notowane drużyny. Suns przesunęli się tym samym na 14. miejsce w konferencji zachodniej, wyprzedzając Los Angeles Lakers i choć zwycięstwa są im raczej mało potrzebne, to forma jaką ostatnio pokazują jest bardzo imponująca.
2. Zawodnik tygodnia
Dominik Kędzierawski: Kawhi Leonard. 3×30, dominująca defensywa i rozmawialiśmy na parkiecie. Pora poważnie pomyśleć o The Claw jako kandydacie na MVP.
Michał Wróblewski: Patrząc na same liczby 41.3 pkt, 10.5 reb, 7.0 ast, 4.3 tov, 1.5 stl to mógłby nim być Westbrook, ale wybieram Kawhi Leonarda, który poprowadził Spurs do kompletu zwycięstw (3) w tym tygodniu: 32 pkt, 9 reb, 4.3 ast, aż 4.0 przechwyty, tylko 1.3 straty.
Woy: Kawhi Leonard, za trzy z rzędu mecze powyżej 30 pkt (31, 34, 31) oraz (w tym) dwa mecze z dubletem, na poziomie 30-10. Lider Spurs zaliczył też game winnera w wygranej przeciwko Pacers.
Paweł Mocek: Kawhi Leonard. Potężny udział w trzech zwycięstwach Spurs – trzy mecze z ponad 30-punktową zdobyczą, a do tego 9 zbiórek i 4 przechwyty na mecz. Przy popisach Jamesa Hardena i Russella Westbrooka, nie powinno się omijać Leonarda w konwersacji o nagrodzie MVP (tak samo jak LeBrona Jamesa).
3. Rozczarowanie tygodnia
Dominik Kędzierawski: Phoenix Suns za trzy wygrane z rzędu. Nie tak się walczy o najwyższy pick. Rozwój to dobra rzecz, ale jedynka draftu w tym roku będzie mieć znacznie większą wartość.
Michał Wróblewski: OKC – wygrana z Utah, a po niej 3 porażki z Suns, Portland i Dallas – zespołami z dołu tabeli na zachodzie i szalone indywidualne numerki Russa nieprzekładające się na wygrane.
Woy: Steph Curry i jego 4/31 zza łuku, podczas trzech kolejnych spotkań (do niedzielnego meczu z Knicks). Esencją tej zniżki formy było 0-11 z dystansu, w meczu przeciwko Sixers.
Paweł Mocek: Sacramento Kings. Oczekiwaliśmy, że po odejściu DeMarcusa Cousinsa forma Króli zdecydowanie pójdzie w dół i od czasu wygranej z Denver Nuggets zaraz po transferze Boogiego przegrali już pięć kolejnych spotkań. W ostatnim tygodniu mogli śmiało powalczyć o zwycięstwo w meczach przeciwko Minnesocie Timberwolves, a także (w szczególności) Brooklyn Nets, natomiast paradoksalnie najbliżej wygranej byli we wczorajszym meczu z teoretycznie najlepszym rywalem – Utah Jazz. W trzech ostatnich spotkaniach Kings mieli czwarty najgorszy atak ligi i brakowało im gracza, który w trudnych momentach wziąłby na siebie grę.
4. Indywidualny popis
Dominik Kędzierawski: Karl Towns i jego 21/15 przeciwko Gobertowi. Ogromna dominacja KATa i Jazz.
Michał Wróblewski: Kyrie Irving – 43 pkt, 9 ast, 4 stl, 3 straty, 1 blk, 2 reb, 14/21 z gry, 5/8 za 3 punkty i wygrana z Hawks.
Woy: Nikola Jokić, za trzecie triple double w sezonie, tym razem na poziomie 19-16-10, w wygranej nad Bulls. Bojan Bogdanović, w tydzień w dwóch meczach dla Wizards, najpierw 6 trójek przeciwko Raptors, potem 8 trójek przeciwko Magic. Najlepszy transfer ofensywny na Wschodzie.
Paweł Mocek: Mecz na 48-17-9 Russella Westbrooka. Gwiazdor Oklahomy City Thunder dwoił się i troił w spotkaniu przeciwko Phoenix Suns, jednak nie wystarczyło to na zwycięstwo jego zespołu, zmęczonego serią trzech meczów w 4 dni.
5. Rookie tygodnia
Dominik Kędzierawski: Tyler Ulis. Rośnie Nowe wcielenie Isaiah Thomasa, ale to żadna niespodzianka. Ulis błyszczy inteligencją i sprytem, a jego wizja dalej imponuje. Otwierajcie oczy, on się budzi!
Michał Wróblewski: Jaylen Brown – 13.3 pkt, 6.5 zb.,1.0 ast, 5.2/9.2 (52.6%) z gry, 1.0/2.8 za 3 punkty (36.4%) w 25.4 minuty na parkiecie.
Woy: Dario Sarić, za dwie wygrane Sixers i godne przejęcie roli lidera pod nieobecność Joela Emiida. Chrowat, przy nieobecności Kameruńczyka, wyrasta na kandydata nr. 1 do nagrody Debiutanta Roku. 21/10 przeciwko Knicks oraz 19/6 przeciwko Pistons, oto ostatnie numerki Sarića.
Paweł Mocek: Dario Sarić. Na palcach jednej ręki można policzyć tę kategorię bez udziału któregoś z zawodników Philadelphii 76ers. Joel Embiid nie zagra już do końca sezonu, jednak Dario Sarić godnie go zastępuje w roli najlepszego debiutanta tego sezonu. W ostatnich czterech meczach średnie na poziomie 17.8 punktu, 7.3 zbiórki i 5.3 asysty i duży udział w jedynej wygranej Sixers w tym tygodniu – 21 punktów, 10 zbiórek i 4 asysty przeciwko New York Knicks.
6. Piątka tygodnia
Dominik Kędzierawski: Russell Westbrook – James Harden – Kawhi Leonard – Anthony Davis – Karl-Anthony Towns
Michał Wróblewski: Russell Westbrook – Kyrie Irving – Kawhi Leonard – Anthony Davis – Nikola Jokić
Woy: James Harden – Kawhi Leonard – Dario Sarić – Anthony Davis – Nikola Jokić
Paweł Mocek: Russell Westbrook – Damian Lillard – Kawhi Leonard – LeBron James – Nikola Jokić
Panowie, Westbrook w 1 piątce tygodnia, naprawdę? :)
Sam się zdziwiłem :-)
40-10-7 to na 1-wszą piątkę zasłużył
Michał, ale statystyki indywidualne to chyba nie wszystko ? Bo jeżeli tak to MVP już powinien być znany…
No i prosba przypomnij proszę jakie miał przy tych osiągnięciach statystyki rzutowe ? ;)
40% z gry , 36 za 3 pkt, i ponad 93% z wolnych przy 14.5 wolnego na spotkanie. W tym tygodniu inny Guard poza Irvingiem się nie wyróżnił dlatego go wybraliśmy
Tylko że poza statystykami nic nie wygrał. 0-3
James Harden, co wskazaliśmy z Dominikiem.
1-3
Ja moge ze swojej strony powiedzieć, że przy zawodniku tygodnia bardziej patrzę na bilans niż przy piątce – do piątki wybieram graczy, którzy się w danym tygodniu wyróżniają. Trudno było przejść obojętnie obok takich popisów Westbrooka, nawet jeśli nie szły za nimi wygrane.
@Woy 1-3 wygrali z Utah, jakby szukać większych kontrowersji to chyba Twój wybór: Sarić w piątce, na pozycji Sf, tak samo 1-3 w tygodniu, 17.8 pkt 46% fg, 24 % za 3, 80% ft%, 7.3 reb, 5.3 ast, 2.3 tov, 0.3 stl, 0.3 blk – dobrze jak na Rookiego, ale gdzie mu do 1 piątki – lepsi w tym tygodniu Hayward, George, LeBron, Marcus Morris, Leonard – którego dałeś na sg gdzie nigdy nie grał.
@Michał, Kemba Walker okazał się graczem tygodnia Wschodu . Co ty na to i gdzie są statystyki?
Sarić dlatego, bo robił różnicę i był ojcem wygranej Sixers. Leonard spokojnie może grać dwójkę i często gra z piłką, częściej niż schowany w rogu Green. Obie pozycje u Popa są wymienne a KL kreuje poprzez picki. Dodatkowo kryje też graczy z pozycji #2.
@Woy no to jak tak to Russ też był ojcem zwycięstwa z Utah:) Sarić robił różnicę ale na +/- minus 12 i wymeczona wygrana z niesamowitymi Knicks:).
Wybiore jednego Sf, który był lepszy i nie ma tu chyba wątpliwości:
LeBron 2-1, 30pkt, 53%fg, 55% 3pts, 12 reb, 8 ast.
jestem ciekaw, ile spotkań OKC widziałeś tak naprawdę? obejrzałem dwa ich mecze po teoretycznych wzmocnieniach Gibsonem i McDermottem i nadal uważam , że jest Westbrook grający dla siebie i reszta drużyny. Potencjał wzrósł, ale w wynikach tego nie widać. Wrzucając w jego miejsce np. Rubio mielibyśmy jeszcze bardziej efektywnych Kantera, Adamsa, Gibsona, McDermotta i Oladipo. Podejrzewam, że Donovan nie miałby problemu, układając zespół z nowym PG -> Może wróci Reggie Jackson?
Co do Sarića, jestem jego fanem od dwóch lat, oglądałem jego euroligowe spotkania oraz z Mistrzostw Europy. Być może wybrałem go na wyrost, ale przy absencji Embiida i po transferze Ilyasovy wygląda jak lider Sixers. Sprawdźmy jego wiek?
Żałuję, że nie odniosłeś się też to występów Bogdanovića, który też wg mnie jest dużym kawałkiem gracza, a pamiętam, że statystycznie też go zanegowałeś po występach w Nets. Bojan znalazł swoje miejsce i będzie rewelacją końcówki sezonu (a może i play offs?).
@Woy
Podsumowując wybrałem Russa nad wyrost za statystyki indywidualne, a Ty wybrałeś Saricia nad wyrost bo go obserwujesz i jest liderem 76ers nie ma co się rozwodzić nad innymi jeszcze jak Bogdanović itd.
Jest duża różnica między wyglądać dobrze w grze a wypaść dobrze w statystykach. Czasami wkład w grę nie ma odzwierciedlenia w numerkach. Co do Westbrooka to tylko 10te winshares z kandydatów do MVP, ale jak się ogląda mecze z contenderami to ma się wrażenie, że Westbrooka nie można brać poważnie w wyścigu po MVP. W ostatnim tygodniu Westbrook wyglądał na gracza o gorszej twarzy.
Co do Bogdanovica, 59% za trzy i tworzy idealny spacing, nawet jako czwórka, przy podaniach Walla. Stay tuned:-)
1. Spurs
2. Leonard
3. Curry i cała jego ferajna
4. Leonard
5. Sarić
6. Wall, Harden, Leonard, Davis, KAT/Hassan
Szacunek, że ktoś wreszcie dostrzegł Jaylena Browna, który w silnej ekipie dostaje minuty i robi niesamowite rzeczy przy obręczy! Z jego wielu akcji można zrobić niesamowity mix na YouTube.